Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowy Dzień Otwarty w ZSO w Ostrowie z udziałem policjantów

8 marca 2017 roku funkcjonariusze z Łasku brali udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w ZSO w Ostrowie. Na odwiedzających placówkę czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Policjanci przygotowali tor przeszkód taki sam, jaki musi pokonać kandydat ubiegający się do służby w Policji.

W dniu Otwartych Drzwi „ostrowską mundurówkę” odwiedziło około 100 gimnazjalistów. Byli to uczniowie klas III gimnazjum z Sędziejowic, Łasku, Pabianic, którzy mogli zapoznać się z ofertą szkoły, uczestniczyć w zajęciach, pokazach, spotkaniach z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, obejrzeć pokazy pożarniczego, policyjnego, survivalowego, strzeleckiego, sprawdzić się w policyjnym torze przeszkód, zapoznać się ze specyfiką służby w mundurze, a przede wszystkim porozmawiać z  uczniami, nauczycielami i pozwiedzać szkołę.

Nie zabrakło pokazów umiejętności kadetów: dziewczyny zaprezentowały się w musztrze paradnej, a chłopcy w musztrze wojskowej i na torze sprawnościowym. Wojskowy charakter szkoły został w tym dniu nieco złagodzony występem uczniów klasy II LO, którzy w humorystycznej, kabaretowej scence zastanawiali się „Gdzie Ci mężczyźni wspaniali tacy…”
Wszystkich obecnych połączyła pasja do munduru oraz aktywny sposób spędzania czasu. Największe zainteresowanie wzbudził jednak tor sprawnościowy , na którym sprawdzali swoje umiejętności gimnazjaliści marzący o pracy w policji. Nad przebiegiem tej sprawności czuwali policjanci z KPP w Łasku, którzy zachęcali do wstępowania w ich szeregi, czego przedsmakiem może okazać się nauka w klasie policyjno – kryminalistycznej, która zostanie utworzona od września 2017 r. w nowym Zespole Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie.

/Źródło: ZSO Ostrów, foto: KPP Łask/