Piknik mundurowy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik mundurowy

21 marca 2017 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku uczestniczyli w Pikniku Mundurowym zorganizowanym w ZSO w Ostrowie. Policjanci przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby, a także wzięli udział w sportowej rywalizacji.

Podczas pikniku mundurowego można było uczestniczyć w pokazach, spotkaniach z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, obejrzeć pokazy sprzętu pożarniczego, policyjnego, wojskowego, survivalowego, strzeleckiego, a także zapoznać się ze specyfiką służby w mundurze.

Jednakże najważniejszym elementem pikniku okazał się mecz halowej piłki nożnej, podczas którego uczniowie ZSO Ostrów mieli okazję zmierzyć się z drużyną policjantów z Łasku oraz drużyną strażaków z PSP w Łasku. Dyrektor Zespołu Szkół Ogrodniczych przywitała wszystkich biorących udział w rozgrywkach, życząc sportowej rywalizacji w duchu fair play.  Turniej piłkarski zakończył się zwycięstwem uczniów, na II miejscu uplasowali się funkcjonariusze z łaskiej policji, a na III miejscu znaleźli się strażacy. Przerwy miedzy meczami urozmaicone zostały pokazami umiejętności, podczas których uczennice „ostrowskiej mundurówki” zaprezentowały się w musztrze paradnej. Po zakończonym turnieju każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom.


Wszystkich obecnych połączyła pasja do munduru oraz aktywny sposób spędzania czasu.