Podziękowanie za obywatelską postawę - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za obywatelską postawę

Komendant łaskiej policji spotkał się z mieszkańcem i podziękował za włączenie się w akcję poszukiwawczą i odnalezienie zaginionej kobiety. Jeden telefon może przyczynić się do uratowania życia innego człowieka. Tak było także w tym przypadku.

We wtorek, 9 maja 2017 r. Komendant Powiatowy Policji w Łasku spotkał się z mieszkańcem Zduńskiej Woli, który pomógł w poszukiwaniach zaginionej kobiety. Z informacji przekazanej policji wynikało, że zaginiona zamierza popełnić samobójstwo. Ogłoszono alarm dla całej jednostki policji, w poszukiwania zaangażowały się też postronne osoby. Dzięki informacji od mieszkańca Zduńskiej Woli, który rozpoznał samochód, którym miała się poruszać zaginiona kobieta, poszukiwania zakończyły się sukcesem. Szybka reakcja i jeden telefon do dyżurnego jednostki pomógł w uratowania ludzkiego życia. Policjanci, którzy jako pierwsi dojechali na miejsce znaleźli nieprzytomną kobietę. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy, do chwili przyjazdu karetki monitorowali funkcje życiowe odnalezionej. Kobieta została zabrana do szpitala.

Mł. insp. Piotr Bielewski w iminiu wszystkich policjantów podziękował za obywatelską postawę i zaangażowanie w działania poszukiwawcze podkreślając, że tym jednym telefonem mieszkaniec Zduńskiej Woli uratował ludzkie życie.