Mieszkańcy Łasku nakręceni na bezpieczeństwo - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkańcy Łasku nakręceni na bezpieczeństwo

Policjanci z Łasku wzięli udział w rodzinnym pikniku "Łaskie Słońcobranie", którego organizatorem był Łaski Dom Kultury. To profilaktyczne przedsięwzięcie, doskonale wpisuje się w ogólnopolską kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W programie pikniku organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji  dla całej rodziny: animacje dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, pokazy balonów, rakiet, latawców, szybowców Pracowni Modelarskiej ŁDK, malowanie twarzy, mnóstwo słodkości, pokaz Grupy Motocyklowej, nie zabrakło też pokazu sprzętu policyjnego i strażackiego.

Mundurowi z Łasku mieli okazję przybliżyć odwiedzającym ich stoisko  rodzinom z dziećmi  tematykę związaną z bezpieczeństwem  na drodze. Policjanci przypomnieli m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię  oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym oraz aby dzieci przypominały osobom dorosłym, które je przewożą, o zapinaniu pasów. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się sprzęt wykorzystywany przez policjantów do służby. Dzieci miały okazję poczuć się na chwilę stróżem prawa siedząc za kierownicą policyjnego radiowozu. Każdy mógł otrzymać dyplom z pamiątkową daktyloskopią. Policjantka zajmująca się zagadnieniami profilaktyki społecznej z chęcią opowiedziała zainteresowanym o tym, jak zostać policjantem. Była to także okazja do promowanie takich narzędzi jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, a także przedstawienia założeń programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".