Dzielnicowy z Kolumny bliżej mieszkańców - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Kolumny bliżej mieszkańców

Aspirant Łukasz Mielczarek po raz kolejny spotkał się z mieszkańcami swojego rejonu. Podczas dnia sportu "Mały Olimpijczyk" zorganizowanego na terenie boiska Orlik dla podopiecznych Przedszkola Nr 4 w Kolumnie rozmawiał o bezpiecznych zachowaniach z rodzicami, dziećmi, nauczycielami oraz trenerami i sportowcami z Akademii Piłki Nożnej "Funinio".

Dzielnicowy podczas spotkań przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Uczył dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypominał wszystkim obecnym o konieczności noszenia odblasków i jazdy samochodem w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, a także przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, w domu i w kontaktach z obcymi. Była to również świetna okazja do przypomnienia dzieciom i dorosłym  jak radzić sobie z innymi zagrożeniami, które mogą napotkać w życiu codziennym.

Dorosłych zapoznano między innymi z założeniami działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i programem wdrażanym przez MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas”. Mógł dowiedzieć się z jakimi problemami społecznymi borykają się mieszkańcy oraz jakie oczekiwania  mają wobec działań policji w ich sprawie. Zachęcał do korzystania z aplikacji "Moja Komenda".  Dodatkowo podczas spotkania z trenerami i rodzicami poruszono tematy bezpiecznego uczestnictwa dzieci w zawodach sportowych oraz wpajania zasad "fair play". Uczestniczący w spotkaniu zgodnie stwierdzili, że takie inicjatywy są potrzebne i mają ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pliki do pobrania

  • 10.42 KB
  • 26.28 KB