Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazali się mieszkańcy powiatu łaskiego, którzy nie wahali się sami zainterweniować, uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę i zawiadomili policję o zdarzeniu.

W niedzielne popołudnie 2 lipca 2017 r. dyżurny łaskiej komendy został poinformowany, że na drodze wojewódzkiej DW480 w miejscowości Kolonia Zawady postronni świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego fordem. Dyżurny niezwłocznie w tamten rejon wysłał policjantów.  Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 51-letni kierujący fordem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkańcowi powiatu łaskiego grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniujących mieszkańców powiatu łaskiego zasługuje na pochwałę. Osoby te, widząc jadącego tzw. "wężykiem" kierowcę forda nie tylko poinformowali o swoich podejrzeniach stróżów prawa, ale też w momencie oczekiwania przed zamkniętym przejazdem kolejowym, wyjęli kluczyki z pojazdu uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 51-letniemu kierowcy.  Dzięki ich przeczuciu i czujności nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć czyjąś tragedią.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.