Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni podczas wakacji z dzielnicowym - na półkoloniach zakręconych na bezpieczeństwo

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", która jest realizowana pod patronatem ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka, policjanci z Łasku i widawskiego komisariatu spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi w miejscowości Brzyków.

Wakacyjne spotkanie przede wszystkim dotyczyło bezpieczeństwa  najmłodszych pdoczas letniego wypoczynku. Policjanci rozmawiali z uczestnikami o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Okazało się, że doskonale znają zasady bezpiecznej kąpieli, poruszania się po drogach czy też zachowania  podczas wyjazdów. Policjanci opowiadali tez najmłodszym na czym polega służba  w Policji oraz pokazali elementy wyposażenia policjanta. W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą, oprócz policjantki zajmującej się zagadnieniami profilaktyki, wzięli udział stróże prawa z widawskiego komisariatu. Dzielnicowy sierż. szt. Błażej Płaczek chętnie opowiadał na czym polega jego praca i kim jest dzielnicowy. Dzieci sprawdziły też jego piłkarskie umiejętności zapraszając do rozegrania meczu w piłkę nożną. Uśmiechy nie schodziły z twarzy wszystkich uczestników tego spotkania. Chętni otrzymali pamiątkowe dyplomy z odciskami palców.

Wakacyjne spotkania z młodzieżą mają na celu przede wszystkim przypomnieć o tym, jak wiele zależy od nas samych, od naszego zdrowego rozsądku i przestrzegania podstawowych zasad. Wystarczy nauczyć się przewidywać możliwe skutki  naszych działań  i  oczywiście zachować ostrożność podczas spędzania wolnego czasu szczególnie nad wodą.