Informacje

Policjantka z łasku z brązową odznaką sprawności fizycznej

Asp. Katarzyna Staśkowska z łaskiej komendy otrzymała z rąk Komendanta Głównego Policji brązową „Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 25 czerwca 2018 roku w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami z całego kraju, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wykładany w treningi oraz godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców. Przywołał również postać Kingi Kęsik – Szwedy z KPP w Tucholi, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku.

W imieniu wyróżnionych insp. Tomasz Kubicki przekazał na ręce komendanta Jarosława Szymczyka koszulkę lekkoatletyczną ze Światowych Igrzysk Policji i Straży Pożarnych, które odbyły się w ubiegłym roku w Los Angeles, gdzie polscy policjanci odnieśli duże sukcesy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Tomasz Kwiecień prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Grzegorz Skrzecz pieściarz wagi ciężkiej, polski olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski, Andrzej Supron zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski oraz obecny na wielu policyjnych zawodach Andrzej Strejlau, piłkarz i trener.

W spotkaniu reprezentując województwo łódzkie wzięły udział asp. Katarzyna Staśkowska z KPP w Łasku oraz st.sierż. Marta Mysur z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

Asp. Katarzyna Staśkowska swoją przygodę z kulturystyką i fitness zaczęła w czerwcu 2016 roku. To wtedy narodził się pomysł wystartowania w przyszłości w zawodach bikini fitness. W 2017 roku jako debiutantka przywiozła srebrny i brązowy medal z Mistrzostw Polski federacj NABBA/WFF. Już tydzień później wróciła z tytułem mistrzyni Polski - tym razem wystartowała w kategorii bikini fitness federacji WPF. Kolejne medale to m.in. złoty w Pucharze Polski federacji WPF w kategorii bikini fitness oraz tytuł wicemistrzyni świata tej federacji w kategorii bikini athletic, tytuły wicemistrzyni Polski federacji PCA oraz srebrnej i brązowej medalistki Mistrzostw Polski federacji NABBA i WFF.

Wspólne zdjęcia, poczęstunek i zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki dopełniły uroczystość.