Informacje

Policjanci nie mają wakacji - spotkania profilaktyczne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

W wakacje z pewnością nie odpoczywają policyjni profilaktycy i dzielnicowi, którzy cały czas spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nie inaczej było w ubiegłym się tygodniu.

We wtorek 3 lipca 2018 roku policjantki z Łasku odwiedziły uczestników warsztatów dla dzieci organizowanych w Łaskim Domu Kultury, z którymi rozmawiały na temat bezpieczeństwa podczas trwających wakacji oraz jak poruszać się na drodze. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt na co dzień wykorzystywany do służby, zrobić pamiątkową daktyloskopię, a na zakończenie spotkania otrzymały odblaski oraz ulotki z akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Z kolei 7 lipca 2018 roku policjantk zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowym wzięli udział w pikniku zorganizowanym w ramach Zlotu Motocyklowego w Widawie. Na policyjnym stoisku można było obejrzeć sprzęt policyjny, zrobić sobie zdjęcie ww radiowozie lub na motocyklu policjantów WRD, chętni mogli zrobić sobie pamiątkową daktyloskopię, a także dowiedzieć się jak być bezpiecznym podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, Dorośli otrzymali informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń, aplikacji Moja Komenda, a także programie "Dzielnicowy Bliżej Nas".