Zatrzymani sprawcy rozboju - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju

Policjanci z Łasku zatrzymali dwóch sprawców pobicia 68 - letniego mężczyzny i 64 - letniej kobiety. Mężczyźni są zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca 2016roku około godz. 6:05 przy ul. Głównej w Buczku. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzeni zostali zaatakowany przez dwóch  mężczyzn. Ofiary oświadczyły, że do zdarzenia miało dojść w rejonie baru. Podczas sprzątania wokół lokalu podeszło do nich dwóch mężczyzn i chcieli zabrać doniczki z kwiatami oraz krzewami. Pokrzywdzeni zwrócili  im uwagę aby pozostawili zabrane doniczki na swoim miejscu, wtedy oprawcy zaczęli okładać ich rękami, kopali po całym ciele. Po zdarzeniu mężczyźni  oddalili się z miejsca zdarzenia zabierając łupy.
Funkcjonariusze wraz z pobitymi ,w wyniku penetracji przyległego rejonu, ujawnili dwie podejrzewane osoby. Mundurowi zatrzymali dwóch sprawców Jednym okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu łaskiego , drugi sprawca to 25-letni  mieszkaniec Łodzi. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.