Policjanci znakowali rowery - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Policjanci znakowali rowery

Z inicjatywy mieszkańców, pracowników gminy Widawa oraz dzielnicowego z tego terenu 24 sierpnia przeprowadzono akcję znakowania rowerów. Zorganizowano ją na terenie Komisariatu Policji w Widawie.

W dniu 24 sierpnia 2016 roku została przeprowadzona akcja znakowania rowerów. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, dzielnicowy widawskiego komisariatu zaprosił zainteresowanych do Komisariatu w Widawie. Punktualnie o godz. 10.00 zaczęli przyjeżdżać na swoich jednośladach zainteresowani akcją. W dzisiejszym znakowaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Zbigniew Polek, który zachęcał do włączania się w policyjne działania, a także zapowiedział, że takie akcje będą powtarzane w innych gminach naszego powiatu.

JAK ZABEZPIECZYĆ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ?

Warto zainwestować w solidniejsze zabezpieczenie, a także nie pozostawiać roweru bez dozoru w przypadkowych miejscach. Warto również zanotować numer fabryczny roweru, a gdy go nie ma, oznakować rower. W przypadku kradzieży takie dane umożliwią wprowadzenie jednośladu do policyjnych rejestrów i ułatwią jego odzyskanie. Należy podkreślić, że jeśli będziemy kupować rowery wyłącznie z pewnych źródeł: sklepów, hurtowni lub od znajomych osób, to wówczas skutecznie zmniejszymy rynek zbytu złodziejom i paserom, którzy nie będą mieli komu odsprzedać łupów.

Właściciele jednośladów mogą zabezpieczyć swoje rowery stosując porządne zapięcia oraz oznakowanie. To w znacznym stopniu może zniechęcić złodzieja.

  • Znakowanie rowerów w Widawie
  • Znakowanie rowerów