Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Łasku podsumowali działania "Ostatni Weekend Wakacji"

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Łasku podsumowali działania „Bezpieczny weekend – Ostatni Weekend Wakacji” prowadzone od piątku do niedzieli. W tym czasie na drogach naszego powiatu widać było nasilony ruch pojazdów. Funkcjonariusze w trakcie ostatniego weekendu przeprowadzili 68 kontroli drogowych. W trakcie prowadzonych działań ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących.

Ostatni weekend sierpnia to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach powiatu łaskiego. To także okres intensywnej pracy policjantów, którzy od piątku uczestniczyli w działaniach „Bezpieczny weekend – Ostatni Weekend Wakacji”. W ramach prowadzonej akcji policjanci kontrolowali prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także zwracali uwagę na to, czy podróżujący przypięci są pasami, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

W tym czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 68 pojazdów, nakładając 52 mandaty karne, w tym 39 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 2 prawo jazdy za przekroćzenie prędkości w terenie zabudowanym.  W czasie trwania akcji na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 7 kolizji drogowych i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących.