Areszty dla 13 narkotykowych dilerów - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.  

W okresie od listopada 2015 roku funkcjonariusze  z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, po rozpoznaniu środowiska dilerów narkotykowych z terenu powiatu łowickiego i zgierskiego, doprowadzili do wszczęcia 5 postępowań przygotowawczych. Zarzuty łącznie usłyszało 16 podejrzanych, 13 zostało tymczasowo aresztowanych.

Do pierwszej realizacji doszło w listopadzie 2015 roku. Wówczas to podczas zasadzki urządzonej w Łodzi zatrzymany został 45-letni mieszkaniec Łowicza. Policjanci zabezpieczyli u niego pół kilograma siarczanu amfetaminy. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Kolejne uderzenie nastąpiło w styczniu 2016 roku na granicy RP w Świecku. W zasadzkę wpadło dwóch dilerów z Głowna, którzy dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających  i substancji psychotropowych . Ukryte one były  w specjalnie skonstruowanych, hermetycznie zamykanych kapsułach zatopionych w zbiorniku paliwa. Do policyjnego depozytu trafiło 880 gramów siarczanu amfetaminy, 190 gramów marihuany oraz 354 tabletki ekstazy. Podejrzani w wieku 30 i 23 lat, po przedstawieniu zarzutów , zostali na wniosek zgierskiej prokuratury tymczasowo aresztowani.

1 maja 2016 roku w Łowiczu , na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa , policjanci zatrzymali 27-letnia kobietę i jej 25-letniego wspólnika. Oboje usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia ponad 455 gramów siarczanu amfetaminy, która przewieziona została liniowym busem. Ten przestępczy duet także został tymczasowo aresztowany.

Idąc dalej za ciosem ,w połowie czerwca 2016 roku, policjanci dotarli do  44-letniego mieszkańca Głowna powiązanego z dwójką pierwszych zatrzymanych. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli blisko 86 gramów siarczanu amfetaminy oraz 28 tabletek ekstazy i pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z handlu narkotykami. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zgierski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 44-latka.

Tydzień później policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na dworcu kolejowym Łódź Kaliska zorganizowali zasadzkę na kuriera działającego na zlecenie dilerów z Łowicza. Wynajęty 32-latek przewoził międzynarodowymi liniami autobusowymi kilogram siarczanu amfetaminy, ukryty w bagażu podręcznym  Narkotyki nabył w Holandii. Także został tymczasowo aresztowany.

8 lipca 2016 roku  podczas kolejnych zaplanowanych działań na terenie Łowicza zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku  30 i 23 lat. Starszy z nich po przedstawieniu zarzutów posiadania i wprowadzenie do obrotu ponad 62 gramów amfetaminy został tymczasowo aresztowany.

W sierpniu za kraty trafiły kolejne 4 osoby. Policjanci zatrzymali mężczyzn , którym zarzuca się uczestniczenie w przemycie kilograma amfetaminy. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili u jednego z nich  uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono 149 krzaków tej odurzającej rośliny.

Ostatni realizacja miała miejsce w Łowiczu we wrześniu 2016 roku. Tym razem do aresztu trafiła 23-latka.

Łącznie zarzuty usłyszało 16 osób, 13 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci zabezpieczyli blisko 3 kilogramy amfetaminy, 190 gramów marihuany, 382 tabletki ekstazy oraz 149 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać około 3 i pół kilograma marihuany.