Działania "Prędkość" na drogach powiatu łaskiego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" na drogach powiatu łaskiego

W środę, 23 listopada 2016 r. policjanci z łaskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach i zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością. Dodatkowo podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów rozdając elementy odblaskowe, a także przypominając o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

W minioną środę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wspomagani przez patrole Oddziałów Prewencji w Łodzi, prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Akcja trwała w godzinach od 07.30 do 20.00.

Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych. Policjanci przypominali też kierowcom o prawidłowych zachowaniach wobec "niechronionych" uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Informując o bezpieczeństwie na drodze rozdawali elementy odblaskowe i ulotki.

W celu zminimalizowania liczby wypadków drogowych, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, a także na wzrost zdarzeń z udziałem pieszych, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane.