Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z policją - spotkanie w Łaskim Domu Kultury

Policjantki z Łasku dzięki uprzejmości Dyrekcji Łaskiego Domu Kultury miały okazję spotkać się z dziećmi, które w czasie ferii uczestniczyły w zimowych zajęciach zorganizowanych przez Dom Kultury. Tematem przewodnim edukacyjnych zajęć było bezpieczne spędzanie czasu wolnego podczas ferii.

Pierwszą część spotkania było poświęcone tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Panie policjantki przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się pieszego po drogach oraz mówiły o obowiązku noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.
Następnie policjantki poruszyły tematykę związaną z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, a także radziły, jak unikać zagrożeń, które mogą na nie czyhać podczas zimowych zabaw.
Na zakończenie prelekcji dzieci czekała niespodzianka w postaci możliwości odciśnięcia swoich linii papilarnych na specjalnie przygotowanym na to spotkanie dyplomie. Trzeba było czekać w długiej kolejce, bo chętnych było bardzo wielu. Za tydzień policjanci z Łasku również będą gościć w Łaskim Domu Kultury i już szykują kolejne niespodzianki dla dzieci.