Twój dzielnicowy

Zespół dzielnicowych KPP w Łasku

Zespół Dzielnicowych to komórka organizacyjna Komendy Powiatowej Policji w Łasku, w której służbę pełni pięciu dzielnicowych. Obsługują oni teren miasta i gminy Łask oraz gminy Buczek oraz Wodzierady. Podstawową formą pełnienia służby dzielnicowego jest obchód polegający na przemieszczaniu się w granicach przydzielonego mu rejonu i realizowaniu zadań wynikających z zakresu jego obowiązków służbowych. Dzielnicowy jest zobowiązany podejmować niezbędne przedsięwzięcia zmierzające do zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie.


Połączenia telefoniczne będą odbierane tylko w trakcie pełnienia służb przez dzielnicowych.

W przypadklu trudności nawiązania kontaktu telefonicznego z dzielnicowym

proszę kontaktować się za pośrednictwem:

Sekretariatu Wydziału Prewencji

Telefon: 47 84 542 88

 

Informacje bieżące należy zgłaszać za pośrednictwem Dyżurnego KPP Łask

 pod numer telefonu: 47 84 542 11 lub 47 84 542 64

Numer alarmowy – 112

 


 

DZIELNICOWI I ICH REJONY W SŁUŻBIE:

 


ŁASK - REJON I

 

mł. asp. MARIUSZ MAJAK

                                 

telefon kontaktowy: 47 84 542 17

telefon służbowy: 516 432 597

e-mail: dzielnicowy.lask1@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Budynek administracji Osiedla Sobieskiego

98-100 Łask, ul. Jana Pawła II 6

wtorek godz. 14.00 - 15.00

tel. 516 432 597

                             

Obejmuje teren miasta Łask, ulice:  

1 – go Maja, 9 – go  Maja - nr parzyste, Andersa Generała, Bogusa, Broniewskiego, Czarneckiego, Dzika, Górna - nr nieparzyste, Jana Pawła II, Karpińskiego, Kasprowicza, Kilińskiego od nr 26 i 37, Kolejowa, Kononowicza, Kosynierów,  Kwirama, Lutomierska, Łaskiego Jana, Łąkowa, Matejki Jana, Mickiewicza, Narutowicza od nr 5 i 20, Okrzei, Polna, Południowa, Północna, Prostokątna, Prusa, Pułaskiego, Rodziny Bujnowskich, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Słoneczna, os. Sobieskiego, Tylna, Utrata, Widawska, Wiejska, Wiosenna, Wróblewskiego, Zachodnia,  Żeromskiego od nr 31a i 60

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie zgłaszanych telefonicznie przez społeczeństwo zagrożeń wynika, że w miejscowości Łask w pobliżu sklepu monopolowego „Duży Ben” przy ul. Jana Pawła II 1 oraz przyległych blokach przy ul. Jana Pawła II 3 i 5 dochodzi często do wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych oraz żebractwem. Według mieszkańców do największej liczby tego typu wykroczeń dochodzi w godzinach popołudniowych i wieczornych. Powyższe informacje potwierdzono podczas obchodu rejonu służbowego w trakcie przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz podczas dyżurów w budynku administracji osiedla Sobieskiego. Opisywane zjawisko sześciokrotnie zostało naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i odnotowano również cztery interwencje zlecone. Po przeprowadzeniu analizy występujących zagrożeń wynika, iż na podległym rejonie służbowym numer I brak jest innych miejsc o podobnym nasileniu występowania zgłoszeń na KMZB. Według mieszkańców wskazane miejsce charakteryzuje się największym zagrożeniem i uciążliwością wynikającą z zakłóceń spoczynku nocnego, aktów wandalizmu, niszczenia roślinności, demoralizacji i wulgaryzmów. 

Zakładany cel osiągnięcia:

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek wkroczeń związanych z żebractwem, spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych o 50% w stosunku do charakterystyki zagrożenia oraz spadek o 50% zagrożeń nanoszonych na KMZB.

Proponowane działania:

  • W trakcie spotkań profilaktycznych z mieszkańcami powyższej miejscowości informowanie społeczności lokalnej o występowaniu zagrożeń oraz profilaktyka w rejonie dotycząca udzielania informacji o szkodliwości działania alkoholu i konsekwencjach popełniania wykroczeń opisanych powyżej (luty - kwiecień).
  • W trakcie obchodu rejonu kontrolowanie w szczególności ul. Jana Pawła II w Łasku i egzekwowanie ustanowionego prawa (przez cały okres obowiązywania planu).
  • Uwzględnienie wskazanego zagrożenia w zadaniach doraźnych dla sił własnych i przydzielonych (termin do 29.02.2024 r.).
  • Zwiększenie liczby patroli i kontroli w rejonie sklepu monopolowego „Duży Ben” ul. Jana Pawła 1 (przez cały okres obowiązywania planu).
  • Nawiązanie współpracy z właścicielem sklepu monopolowego „Duży Ben” przy ul. Jana Pawła 1 oraz kierownictwem marketu „Biedronka” przy ul. Jana Pawła II 7 (termin do 31.05.2024 r.).

Podmioty współpracujące:

  • Współpraca z  Urzędem Miasta w Łasku poprzez organizowanie wspólnych kampanii informujących o niebezpieczeństwach związany z nadużywaniem alkoholu.
  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łasku. Kontrola punktów sprzedaży alkoholu, przeprowadzanie akcji informacyjnej.
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasku - bieżąca wymiana informacji w ramach przeciwdziałania występowania zjawiska żebractwa. 

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • W ramach obchodu rejonu służbowego informacje przekazywane społeczności lokalnej w trakcie dyżurów w budynku administracji osiedla Sobieskiego, spotkań oraz prowadzonych konsultacji i debat.
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

ŁASK, KOLUMNA - REJON II

 

mł. asp. MARCIN LEWSKI

 

telefon kontaktowy: 47 84 542 14

telefon służbowy: 690 115 320

e-mail: dzielnicowy.lask2@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Budynek przychodni, pokój nr 10

98-100, Plac Szarych Szeregów 8

środa godz. 13.00 - 14.00

tel. 690 115 320

teren Łasku - Kolumny, ulice:

3 – go Maja, Akacjowa, Bazarowa, Bliska, Błękitna, Boczna, Bracka, Brzeźna, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Dolna, Gdańska, Grabowa, Graniczna, Grzybowa, Harcerska, Iglasta, Jagiełły, Jagodowa, Jaśminowa, Jawornickiego, Kalinowa, Katowicka, Kasztanowa, Klonowa, Kolonijna, Komuny Paryskiej, Kopernika, Krakowska, Krasickiego, Kresowa, Krótka, Ks. Malinowskiego, Kwiatowa, Leśna, Leśników Polskich, Letnia, Lipowa, Lubelska, Ludowa, Łanowa, Łączna, Łódzka, Malwowa, Miła, Miodowa, Modrzewiowa, Mokra, Narodowa, Niska, Nowa, Nowobracka, Obwodowa, Ogrodowa, Orzeszkowej, Ostatnia, Piaskowa, Piekarnicza, Piękna, Piotrkowska, Pl. Szarych Szeregów, Pl. Gwiaździsty, Plażowa, Pogodna, Powstańców Styczniowych, Prosta, Przedwiośnie, Rolnicza, Różana, Sadowa, Sandomierska, Sejmowa, Skromna, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Swojska, Szweycerów, Szyszkowa, Śląska, Światowida, Świerkowa, Torowa, Toruńska, Traugutta, Tuwima, Wakacyjna, Wczasowa, Wiązowa, Wierzbowa, Wileńska, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Wysoka, Wyspiańskiego, Zakopiańska, Zagajnikowa.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie zgłaszanych telefonicznie przez społeczeństwo wynika, że w rejonie sklepu spożywczego przy ulicy Piaskowej 1 w Łasku Kolumnie dochodzi często do wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu jak również związanych z tym zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Od 1-go lipca 2023 roku odnotowano siedem interwencji dotyczących spożywania alkoholu oraz zakłócania bezpieczeństwa i porządku publicznego we wskazanym rejonie. Ponadto na KMZB zostało dwukrotnie naniesione powyższe zagrożenie (zagrożenie potwierdzone). Najczęściej mieszkańcy uskarżają się na tego typu incydenty w godzinach popołudniowych i wieczornych tj. na zmianie II i III. Niewłaściwe zachowanie osób w powyższym rejonie może skutkować wzrostem zagorzenia w ruchu drogowym z uwagi na stan nietrzeźwości, demoralizacją dzieci oraz młodzieży, a także powodować zgorszenie w miejscu publicznym.

Zakładany cel osiągnięcia: 

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz zakłócaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie ulicy Piaskowej 1 o 50% względem charakterystyki zagrożenia. Plan będzie zrealizowany w przypadku, kiedy od społeczeństwa przestaną wpływać lub w znacznym stopniu ograniczą się wpływy informacji oraz zmniejszy się iczba zgłoszeń interwencji w związku ze zdarzeniami wyczerpującymi znamiona wykroczenia z art .145 kw. oraz art. 51 par. 2 kw. 

Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań:

  • W trakcie spotkań w Radzie Osiedla Łask Kolumna informowanie społeczności lokalnej o występowaniu zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu jak również informowanie o sposobach powiadamiania Policji i toku postępowania w  przypadku zgłoszenia wykroczenia przez cały okres trwania planu  priorytetowego.
  • W trakcie obchodu rejonu kontrola sklepu spożywczego przy ulicy Piaskowej 1 w Łasku Kolumnie. Działania represyjne na sprawcach wykroczeń z ww. kategorii (przez cały czas obowiązywania planu).
  • Skierowanie pisma informującego o zagrożeniu do OPI KPP Łask (do dnia 17.01.2024 roku).
  • Uwzględnienie wskazanego zagrożenia w zadaniach doraźnych dla sił własnych i przydzielonych do 05.01.2024 roku.

Podmiotami współpracującymi są:

  • Rada Osiedla Łask Kolumna, organizowanie wspólnych kampanii informujących o szkodliwości działania alkoholu i skutkach jego nadużywania.                  

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • Informacje przekazywane podczas spotkania w Radzie Osiedla społeczności lokalnej w trakcie prowadzonych konsultacji i debat.
  • W ramach dyżuru w Ośrodku Zdrowia w Łasku Kolumnie propagowanie informacji wśród społeczności lokalnej.
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

GMINA ŁASK, GMINA WODZIERADY - REJON III

 

st. asp.  BARTOSZ FELCENLOBEN

 

telefon kontaktowy: 47 84 542 17

telefon służbowy: 516 432 683

e-mail: dzielnicowy.lask3@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Urząd Gminy Wodzierady

98-105 Wodzierady 24

piątek godz. 11.00 - 12.00

tel. 516 432 683

 

Obejmuje teren GMINY ŁASK, miejscowości:

Anielin, Bałucz, Borszewice (Cmentarne, Kościelne, Kolejowe), Budy Stryjewskie, Grabina, Jabłonki, Karszew, Krzucz, Kolonia  Bałucz, Kopyść, Młynisko, Rembów, Remiszew, Stryje Paskowe, Stryje Księże, Ulejów, Wiewiórczyn, Wesółka, Wincentów, Wola Bałucka, Wola Stryjewska, Wronowice, Wronowice Osiedle, Wrzeszczewice, Wrzeszczewice Skrejnia.

oraz teren GMINY WODZIERADY, miejscowości:

Alfonsów, Apolonia, Babiniec, Chorzeszów, Czarnysz, Dobków, Dobruchów, Elodia, Hipolitów, Jesionna, Józefów, Julianów, Kiki, Kwiatkowice (Las, Kolonia, Poduchowna), Leśnica (Kolonia, Szkolna, Podrzeczna, Górna), Ludowinka, Magdalenów, Magnusy, Marianów, Mauryców, Nowy Świat, Pelagia, Piorunów, Piorunówek, Przyrownica, Stanisławów, Stara Wieś, Teodorów, Wandzin, Włodzimierz, Wodzierady, Wola Czarnyska, Wrząsawa, Zalesie.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie zgłaszanych telefonicznie oraz nanoszonych na KMZB przez społeczeństwo zagrożeń, a także w związku z interwencjami przeprowadzanymi w rejonie sklepu spożywczego w Chorzeszowie 5 wynika, że we wskazanym miejscu dochodzi często do zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz zaśmiecaniem. Do powyższych incydentów dochodzi w godzinach popołudniowych i wieczornych. We wskazanym miejscu w drugim półroczu 2023 roku odnotowano 3 interwencję dotyczące spożywania alkoholu oraz zaśmiecania.  Dodatkowo do dzielnicowego napływają zgłoszenia od okolicznych mieszkańców dotyczące powyższego problemu. W wyniku analizy występujących zagrożeń wynika, że na podległym rejonie służbowym numer III brak jest innych miejsc o podobnym nasileniu występowania zgłoszeń na KMZB. Według mieszkańców wskazane miejsce charakteryzuje się największym zagrożeniem i uciążliwością wynikającą z zakłóceń spoczynku nocnego, uszkodzeń mienia, demoralizacją czy naruszeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Zakładany cel osiągnięcia:

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń dotyczących spożywania alkoholu i zakłócania porządku publicznego o 50% w stosunku do charakterystyki zagrożenia. Ponadto spadnie liczba zgłoszeń wpływających do dzielnicowego.

Proponowane działania:

  • Zwiększenie liczby patroli we wskazanym miejscu przez cały okres trwania planu.
  • Częste kontrole podczas wykonywanego obchodu przez cały okres trwania planu.
  • Kontrola sklepu pod kątem przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim nietrzeźwym
  • Skierowanie pisma informującego o zagrożeniu do OPI KPP Łask do dnia 29.02.2024 r. - zlecenie patrolom dokonywania kontroli wskazanego miejsca.
  • Wyciąganie konsekwencji prawnych wobec osób dopuszczających się popełniania wykroczeń przez cały okres trwania planu

Podmioty współpracujące: 

  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wodzieradach - kontrole punktów sprzedaży alkoholu

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • Informacje przekazywane społeczności lokalnej w trakcie dyżuru w Urzędzie Gminy w Wodzieradach, spotkań oraz podczas prowadzonych konsultacji i debat
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

GMINA ŁASK, GMINA BUCZEK - REJON IV

 

st. asp.  BARTOSZ FELCENLOBEN

 

telefon kontaktowy: 47 84 542 14

telefon służbowy: 516 432 595

e-mail: dzielnicowy.lask4@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Gminny Ośrodek Kultury w Buczku

98-113 Buczek, ul. Szkolna 1

środa godz. 12.00 - 13.00

tel. 516 432 595

 

Obejmuje teren GMINY BUCZEK, miejscowości:

Bachorzyn, Brodnia, Buczek, Czarny Las, Czestków, Dąbrowa, Dąbrówka, Grzeszyn, Gucin, Józefatów, Kowalew, Luciejów, Malenia, Petronelów, Sowińce, Strupiny, Sycanów, Wilkowyja, Wola Bachorska, Wola Buczkowska

oraz teren GMINY ŁASK, miejscowości:

Aleksandrówek, Gorczyn, Kolonia Bilew, Łopatki, Łopatki Cegielnia, Mauryca, Mikołajówek, Okup Mały, Okup Wielki, Orchów, Ostrów, Ostrów Osiedle, Podłaszcze, Rokitnica, Sięganów, Teodory, Wola Łaska, Zielęcice.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu IV tj. zgłaszane telefonicznie przez społeczeństwo zagrożenia, a także przeprowadzone interwencje, zdiagnozowano główne zagrożenie występujące w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie służbowym IV we wskazanym okresie będą ukierunkowane na problem wałęsających się psów bez żadnego nadzoru, niewywiązywanie się właścicieli z obowiązku szczepień psów przeciwko wściekliźnie oraz niewłaściwym zabezpieczeniu posesji na terenie miejscowości Buczek. We wskazanym rejonie w 2023 roku odnotowano 7 interwencji dotyczących biegających bez nadzoru psów. Jak ustalono do ww. incydentów dochodzi najczęściej w godzinach popołudniowych. Ponadto do dzielnicowego napływały informację od okolicznych mieszkańców, które dotyczyły powyższego zagrożenia. Lokalni mieszkańcy informowali również kilkukrotnie o sytuacjach, w których dzieci nie mogły przejść ulicą podczas drogi do szkoły z uwagi na fakt, iż bezpańskie psy bywały agresywne i utrudniały przejście. Jak ustalono w trakcie przeprowadzonej analizy dochodziło również do wtargnięcia sfory bezpańskich psów w porze nocnej na posesje mieszkańców oraz do zagryzień innych zwierząt znajdujących się na ww. posesjach.

Zakładany cel osiągnięcia:

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń dotyczących wałęsających się psów o 70% w stosunku do charakterystyki zagrożenia.

Proponowane działania:

  • Zwiększenie liczby patroli we wskazanym miejscu przez cały okres trwania planu.
  • Częste kontrole podczas wykonywanego obchodu przez cały okres trwania planu.
  • Kontrole pod kątem właściwego zabezpieczenia posesji oraz posiadania przez psy obowiązkowych szczepień przez cały okres trwania planu.
  • Skierowanie pisma informującego o zagrożeniu do OPI KPP Łask do dnia 15.02.2023 r. - zlecenie patrolom dokonywania kontroli wskazanego miejsca.
  • Skierowanie pism do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łasku oraz Urzędu Gminy w Buczku do dnia 15.02.2024 r. celem nawiązania współpracy w ww. zakresie
  • Wyciąganie konsekwencji prawnych wobec osób dopuszczających się popełniania wykroczeń przez cały okres trwania planu.

Podmioty współpracujące:

  • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łasku – wspólne kontrole dotyczące posiadania aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie oraz dobrobytu zwierząt.
  • Urząd Gminy w Buczku – wspólne działania zmierzające do rejestracji posiadanych psów (chipowanie).

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • Informacje przekazywane społeczności lokalnej w trakcie dyżuru w Punkcie Przyjęć w Buczku, spotkań oraz podczas prowadzonych konsultacji i debat.
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

ŁASK - REJON VII

 

mł. asp. MARIUSZ MAJAK

 

telefon kontaktowy: 47 84 542 17

telefon służbowy: 532 852 703

e-mail: dzielnicowy.lask7@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW: 

Budynek administracji Osiedla Batorego 

98-100 Łask, ul. Batorego 42

wtorek godz. 13.00 - 14.00

tel. 532 852 703

 

Obejmuje teren miasta Łask, ulice:  

9 maja - nr nieparzyste, Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batorego, Bohaterów Września, Borowikowa, Cisowa, Chabrowa, Dębowa, Dzika, Górna - nr parzyste, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Kilińskiego do nr 24 i 35, Konopnickiej, Kościelna, Kościuszki, Leszczynowa, Narutowicza do nr 16 i 3, Objazdowa, Orzechowa, Pl. Dąbrowskiego, Pl. 11 listopada, Podleśna, Przemysłowa, Reymonta, Rzeczna, Siedikówny Inki, Słowackiego, Spółdzielcza, Strażacka, Szeroka, Szkolna, Szpitalna, Św. Faustyny, Topolowa, Warszawska, Wąska, Zielona, Żeromskiego do nr 28 i 27, Żytnia, Źródlana.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie zgłaszanych telefonicznie przez społeczeństwo zagrożeń, a także zgłoszeń osobistych przekazywanych przez mieszkańców podczas obchodu rejonu służbowego oraz podczas wizyt w punkcie przyjęć interesantów wynika, że w rejonie ulicy Batorego 44 w Łasku dochodzi często do wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz zaśmiecaniem miejsca publicznego przez osoby przesiadujące na znajdującej się w rejonie sklepów ławce. Od 1 lipca 2023 roku odnotowano osiem interwencji, które dotyczyły spożywania alkoholu i zaśmiecania w rejonie ulicy Batorego 44. Ponadto na KMZB zostało dwukrotnie naniesione powyższe zagrożenie (zagrożenie potwierdzone). Powyższe naruszenia ww. wskazanym rejonie mają miejsce na zmianie I i II. Niewłaściwe zachowanie osób w powyższym rejonie może skutkować wzrostem zagorzenia w ruchu drogowym z uwagi na stan nietrzeźwości, demoralizacją dzieci oraz młodzieży, a także powodować zgorszenie w miejscu publicznym.

Zakładany cel osiągnięcia:

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz zaśmiecaniem miejsca publicznego w rejonie ulicy Batorego 44 o 50% względem charakterystyki zagrożenia. Plan będzie zrealizowany w przypadku, kiedy od społeczeństwa przestaną wpływać lub w znacznym stopniu ograniczą się wpływy informacji oraz zmniejszy się liczba zgłoszeń interwencji w związku ze zdarzeniami wyczerpującymi znamiona wykroczenia z art. 145 kw. oraz art. 43'1 ust 1 uwtpa

Proponowane działania:

  • Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń przez cały okres funkcjonowania planu.
  • Skierowanie wniosku do funkcjonariuszy OPI za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego w terminie do 17.01.2024 roku o dyslokowanie policjantów w rejon ulicy Batorego 44 w Łasku od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 – 20:00 i w piątek oraz sobotę w godzinach 10:00 – 23:00 – stanowcze reagowanie na przestępstwa i wykroczenia, oddziaływanie prewencyjne przez cały okres funkcjonowania planu.      
  • Skierowanie pisma do GKRPA w Łasku informującego o prowadzeniu planu priorytetowego oraz w celu zaplanowania kontroli placówek handlowych przy ulicy Batorego 44 w Łasku.
  • Kontrola sklepu „Społem”, „Tina”, „Arti”, pod kątem przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym przez cały okres trwania planu.
  • Uwzględnianie wskazanego zagrożenia w zadaniach doraźnych realizowanych przez dzielnicowych, termin do dnia 05.01.2024 r.

Podmiotami współpracującymi są:

  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łasku - kontrole punktów sprzedaży alkoholu.
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasku - bieżąca wymiana informacji w ramach skutecznej realizacji działań priorytetowych.

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • Informacje przekazywane społeczności lokalnej w trakcie dyżuru w administracji osiedla Batorego, spotkań oraz prowadzonych konsultacji i debat.
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

 

Powrót na górę strony