Twój dzielnicowy

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Widawie

Połączenia telefoniczne będą odbierane tylko w trakcie pełnienia służb przez dzielnicowych.

W przypadklu trudności nawiązania kontaktu telefonicznego z dzielnicowym

proszę kontaktowac się za pośrednictwem

Sekretariatu Komisariatu Policji w Widawie (godz. 8.00 - 16.00)

Telefon: 47 84 549 10

 

Informacje bieżące należy zgłaszać za pośrednictwem Dyżurnego KPP w Łasku

 pod numer telefonu: 47 84 542 11

Numer alarmowy – 112

 


GMINA SĘDZIEJOWICE - rejon V

 

sierż. BARTOSZ PIEKAREK

telefon kontaktowy:  47 84 549 15

telefon służbowy: 516 438 820

e-mail: dzielnicowy.widawa5@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Urząd Gminy Sędziejowice

98-160 Sędziejowice, ul. Wieluńska 6

czynny w każdy poniedziałek godz. 12.00 - 13.00

 

Obejmuje teren GMINY SĘDZIEJOWICE, miejscowości:

Sędziejowice, Bilew, Brody, Brzeski, Dobra, Grabia, Grabica, Grabno, Grabia Trzecie, Kamostek, Kolonia Kamostek, Korczyska, Kozuby Nowe, Kozuby Stare, Kustrzyce, Lichawa, Marzenin, Niecenia, Osiny, Podule, Pruszków, Przymiłów, Rososza, Siedlce,  Sobiepany, Wola Marzeńska, Wola Wężykowa, Wrzesiny, Zamość, Żagliny.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie zgłaszanych telefonicznie przez pracowników szkoły oraz panią dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach, a także zgłoszeń osobistych przekazywanych przez mieszkańców podczas obchodu rejonu służbowego wynika, że w rejonie szkoły rolniczej oraz przy internacie dochodzi do grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Ponadto ze zgłoszeń przekazywanych dzielnicowemu wynika, że sporadycznie dochodzi do sytuacji, gdzie na teren szkoły wchodzą osoby postronne z niewiadomych przyczyn, szukając kontaktu z młodzieżą. Osoby chodzą po terenie szkoły pukając w okna oraz drzwi internatu jednocześnie niepokojąc tym faktem uczniów oraz pracowników szkoły. Do powyższych incydentów dochodzi w godzinach popołudniowych oraz wieczornych tj. II i III zmiana. We wskazanym miejscu oraz terenie przyległym od początku stycznia 2023 roku odnotowano trzy interwencje policji zgłoszone przez pracowników szkoły oraz jednego z rodziców. W wyniku analizy występujących zagrożeń wynika, że na podległym rejonie służbowym numer V brak jest innych miejsc o podobnym nasileniu występowania interwencji zgłaszanych przez społeczeństwo. 

Zakładany cel do osiągnięcia:

Ograniczenie o 50% interwencji na terenie Szkoły Rolniczej w Sędziejowicach oraz w bezpośrednim rejonie. 

Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań:

  • Zwiększenie liczby patroli w rejonie Szkoły Rolniczej w Sędziejowicach (styczeń 2024 - maj 2024).
  • W trakcie obchodu rejonu kontrolowanie miejsca zagrożonego i egzekwowanie ustanowionego prawa (przez cały okres obowiązywania).
  • Uwzględnienie wskazanego zagrożenia w zadaniach doraźnych dla sił własnych i przydzielonych (termin do 31.01.2024 r.).
  • Skierowanie pisma do Zespołu do spraw Nieletnich i Patologi KPP w Łasku informującego o prowadzeniu planu priorytetowego oraz w celu zaplanowania wspólnych kontroli rejonu przy Szkole Rolniczej w Sędziejowicach (termin do dnia 15.01.2024 r.).

Podmiotami współpracującymi są:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach - bieżąca wymiany informacji w ramach skutecznej realizacji działań priorytetowych.
  • Dyrekcja Szkoły Rolniczej w Sędziejowicach – bieżąca wymiana informacji w ramach skutecznej realizacji działań priorytetowych. W okresie szkolnym od stycznia do czerwca 2024 roku organizacja spotkań z młodzieżą o tematyce związanej z występowaniem powyższych zagrożeń.

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

  • Przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie szkoły poprzez ogłoszenia podczas pełnienia dyżurów dzielnicowych.
  • Umieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.
  • W toku realizacji codziennych czynności w ramach obchodu rejonu służbowego.

 


GMINA WIDAWA - rejon VI

 

sierż. szt. PRZEMYSŁAW UCHROŃSKI

telefon kontaktowy:  47 84 549 15

telefon służbowy: 516 432 721

e-mail: dzielnicowy.widawa6@lask.ld.policja.gov.pl

 

PUNKT PRZYJĘĆ INTERESANTÓW:

Komisariat Policji w Widawie

98-170 Widawa, ul. Wieluńska 15

poniedziałek godz. 9.00 - 11.00

tel. 516 432 721

 

Obejmuje teren GMINY WIDAWA, miejscowości:

Widawa, Brzyków, Chociw, Chrusty, Chrząstawa, Dąbrowa Widawska, Dębina, Goryń, Górki Grabińskie, Grabówie, Izydorów, Józefów, Józefów Widawski, Kąty, Kocina, Korzeń, Kolonia Ochle, Kolonia Zawady, Las Zawadzki, Ligota, Lucjanów, Łazów, Ochle, Osieczno, Patoki, Podgórze, Przyborów, Raczynów, Restarzew, Rogóźno, Ruda, Sarnów, Sewerynów, Siemiechów, Świerczów, Wielka Wieś A, Wielka Wieś B, Witoldów, Wola Kleszczowa, Zabłocie, Zborów.

 

Działania priorytetowe w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.:

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym:

Z analizy przeprowadzonej przez dzielnicowego na podstawie rozmów z funkcjonariuszami Policji, zgłaszanych telefonicznie przez społeczeństwo oraz zaznaczanych w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że w miejscowości Widawa ulica Rynek Kościuszki, wokół parku, w rejonie skrzyżowań od ulicy Wieluńskiej i przejść dla pieszych dochodzi do nieprawidłowego parkowania pojazdów, które w znacznym stopniu stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ruchu pieszych. Do największej liczby tego typu wykroczeń dochodzi we wszystkie dni tygodnia w godzinach porannych i popołudniowych. W 2023 roku odnotowano 32 potwierdzone zgłoszenia na KMZB i interwencje policji. W wyniku analizy występujących zagrożeń wynika, że na podległym rejonie służbowym numer VI brak jest innych miejsc o podobnym nasileniu występowania interwencji zgłaszanych przez społeczeństwo.

Zakładany cel osiągnięcia:

Ograniczenie o 50% interwencji we wskazanym miejscu oraz brak zgłoszeń o zagrożeniu na KMZB.

Proponowane działania:

  • Zwiększenie liczby patroli w rejonie stacji paliw w Widawie ulica Rynek Kościuszki (styczeń 2024 - czerwiec 2024).
  • W trakcie obchodu rejonu kontrolowanie  miejsca zagrożonego i egzekwowanie ustanowionego prawa (przez cały okres obowiązywania).
  • Uwzględnienie wskazanego zagrożenia w zadaniach doraźnych dla sił własnych i przydzielonych (termin do 01.02.2024 r.).

Podmiotami współpracującymi są:

  • WRD KPP Łask - zwiększenie ilości kontroli.

Sposób przekazywania mieszkańcom rejonu informacji o działaniu priorytetowym:
 

  • Przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańcom przy ul. Rynek Kościuszki poprzez ogłoszenia podczas pełnienia dyżurów dzielnicowych.
  • W toku realizacji codziennych czynności w ramach obchodu rejonu służbowego.
  • Zamieszczenie informacji na stronie internetowej KPP w Łasku.

 

Powrót na górę strony