Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję drogową

Data publikacji 27.08.2024

W niedzielę, 25.08.2024 roku, około godziny 17:30 w Kwiatkowicach doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych i samochodu ciężarowego. Sprawca kolizji 72-letni mieszkaniec Łodzi był nietrzeźwy i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierujący fordem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

W niedzielę, 25.08.2024 roku, około godziny 17:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy zostali skierowani do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Łódzkiej w Kwiatkowicach. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe i samochód ciężarowy. Z ustaleń mundurowych wynika, że 72-letni kierujący fordem jadąc ulicą Łaską nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen i uderzył w jego tył. W wyniku czego uderzony volkswagen przemieścił się do przodu i wjechał wprost pod jadący ulicą Łódzką pojazd ciężarowy marki Mercedes. Podczas czynności kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w trakcie, którego urządzenie u kierującego fordem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 32-letni kierujący volkswagenem oraz 39-letni kierowca ciężarowego mercedesa byli trzeźwi. Na szczęście nikt w zdarzeniu poważnie nie ucierpiał. 72-latek stracił już prawo jazdy a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. 

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętaj!

Alkohol, nawet w niewielkiej ilości, prowadzi do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogarsza koordynację ruchów, zmniejsza szybkość reakcji. Nie bądź zagrożeniem dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Bartłomiej Kozłowski 

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Na drodze stoją uszkodzone pojazdy.
  • Uszkodzony pojazd marki ford. W tle widać policyjny radiowóz.
  • Tył uszkodzonego pojazdu volksvagen. W tle widać pojazd ciężarowy.
Powrót na górę strony