#zaginioneNIEzapomniane
Rozmiar czcionki
- #zaginioneNIEzapomniane – nadal szukamy Seweryna W kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do pięciu nierozwiązanych spraw zaginięć dzieci i nastolatków. Pięć historii, które mogłyby się zakończyć inaczej – gdyby tylko ktoś zechciał ujawnić prawdę sprzed lat. Dziś przypominamy sprawę zaginięcia Seweryna Adamczyka. W chwili zaginięcia miał 16 lat. Minęło już ponad 11 lat – ale jego bliscy wciąż czekają i wierzą, że poznają prawdę.
- #zaginioneNIEzapomniane – wciąż czekamy na Andżelikę W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które od lat nie dają spokoju rodzinom i „kryminalnym”. Jedną z nich jest zaginięcie 10-letniej Andżeliki Rutkowskiej z Koła w województwie wielkopolskim. Dziewczynka zniknęła wczesnym popołudniem spod bloku, w którym było mieszkanie jej dziadków. Ślad urwał się błyskawicznie – ale tęsknota i nadzieja, że wróci, trwają do dziś.
- Policja ZAPRASZA - #zaginioneNIEzapomniane Kampania #zaginioneNIEzapomniane to sposób, by powiedzieć: pamiętamy. O dzieciach, które kiedyś zaginęły, i o tych, którzy wciąż na nie czekają. W tym odcinku rozmawiamy o działaniach, które trwają mimo upływu lat. Gościmy mł. insp. Małgorzatę Puzio-Brodę z Komendy Głównej Policji i Izabelę Jezierską-Świergiel z Fundacji ITAKA. Mówimy o poszukiwaniach, o codziennej pracy, ale też o emocjach – o bezradności, wytrwałości, zmęczeniu i nadziei. O tym, jak wspierać rodziny zaginionych, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i dlaczego szybka reakcja ma znaczenie. To spokojna rozmowa o sprawach, które wcale nie cichną z czasem.
- Zaginięcie, które poruszyło Mazury – nowy komiks w kampanii #zaginioneNIEzapomniane Czy jeden telefon może uratować czyjeś życie? Czy dzieci mogą pomóc w rozwiązaniu tak poważnej sprawy, jak zaginięcie? W najnowszym, dziewiątym numerze policyjnego komiksu z cyklu przygód Klary, Ola i Miłosza, poznajemy historię, która mogłaby wydarzyć się naprawdę. Nasz komiks „Układanka” idealnie wpisuje się w przesłanie kampanii #zaginioneNIEzapomniane. Uczy, jak działać, reagować i pomagać, gdy znika ktoś bliski.
- #zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
- #zaginioneNIEzapomniane - wciąż czekamy na Monikę W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane przypominamy pięć spraw zaginięć dzieci, które mimo upływu lat wciąż nie zostały wyjaśnione. Każdy trop, każde wspomnienie, każda informacja może być kluczem do ich rozwiązania. Dziś wracamy do sprawy zaginięcia 14-letniej Moniki Kobyłki. Zniknęła tuż obok domu. Ślad po niej urwał się nagle – ale nadzieja na jej powrót nigdy nie zgasła. I choć od tego tragicznego dnia minęły lata, wciąż może istnieć ktoś, kto zna prawdę.