Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Debata pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” W budynku Łaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. 9 Maja 6 odbyła się kolejna debata społeczna. Tym razem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku spotkali się z mieszkańcami łaskich osiedli mieszkaniowych. W spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinspektor Marcin Kucner.
- Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas pikniku Kół Gospodyń Wiejskich W słoneczną niedzielę, przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku odbył się I piknik Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łaskiego. Na wydarzeniu, pojawiło się również stoisko profilaktyczno-promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Policjanci oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, dzielili się wiedzą na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem.
- Stracił prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB Policjanci z łaskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu suzuki. 37-latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wcześniej miejsce to zostało zweryfikowane przez mundurowych i miało status „potwierdzonego”. Nie obyło się bez wysokiego mandatu i zatrzymania prawa jazdy.
- Dwa lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa W październiku 2018 r. mijają dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. W tym czasie blisko 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon strony i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń potwierdzają słuszność zaproponowanego w 2016 r. społeczeństwu rozwiązania. Przekazane przez mieszkańców tą drogą informacje w blisko 50% zostały potwierdzone przez Policję.
- Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
- To już 200 000 zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Popularność w sieci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie gaśnie. Duże zainteresowanie tym rozwiązaniem ze strony internautów potwierdza nie tylko liczba naniesionych zagrożeń, która w ostatni weekend przekroczyła 200 tysięcy, ale również liczba odsłon strony, która wyniosła 1 mln 700 tysięcy.