Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie 2024 roku Działająca z powodzeniem od kilku lat Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Łascy policjanci podsumowali kolejny rok działania tego narzędzia.
- Debata ewaluacyjna „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Sędziejowicach Policjanci z łaskiej komendy zorganizowali debatę społeczną, która stanowiła ewaluację debaty zorganizowanej 30 listopada 2023 roku. Przedmiotem spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Radni oraz mieszkańcy gminy Sędziejowice zostali zapoznani z aktualnymi zadaniami policjantów oraz stanem bezpieczeństwa ich gminy.
- Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas II Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich W słoneczną niedzielę, przy Zabytkowym Dworze Szweycera w Ostrowie odbył się II Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łaskiego. Na wydarzeniu, pojawiło się również stoisko profilaktyczno-promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Policjanci oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, dzielili się wiedzą na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem.
- Półroczne podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łaskim Mieszkańcy powiatu łaskiego coraz chętniej zgłaszają zagrożenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W pierwszym półroczu 2024 roku policjanci odnotowali łącznie 436 zgłoszeń. Mundurowi weryfikują każdy otrzymany sygnał i zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z aplikacji.
- „POCIĄG DO KOLUMNY” z policjantami z Łasku Policjanci z łaskiej komendy uczestniczyli w festiwalu sztuki „Pociąg do Kolumny” zorganizowanym przez Społeczny Komitet Organizacyjny oraz Stowarzyszenie Pabianickie Artystów Amatorów „DlaNiepoznaki”. Na policyjnym stoisku promocyjno-profilaktycznym każdy mógł z bliska zobaczyć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
- Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy w miejscu naniesionym na KMZB Policjanci z łaskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Miejsce, w którym policjanci zastosowali posterunek kontrolno-pomiarowy zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli interaktywnej aplikacji, dzięki której każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.
- Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łaskim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja mająca służyć wymianie informacji między obywatelem a Policją. Od początku powstania aplikacji, w powiecie łaskim na mapę naniesionych zostało ponad 3600 różnego rodzaju zagrożeń. Wciąż najbardziej popularnymi kategoriami jest przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz niewłaściwa infrastruktura drogowa.
- Stracił prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB Policjanci z łaskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu osobowym audi. 22-latek znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Miejsce, w którym doszło do kontroli, zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli interaktywnej aplikacji, dzięki której każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.
- Szkolenie dla rodziców i pedagogów z wykorzystaniem walizki edukacyjnej Jak wyglądają narkotyki, w czym są przechowywane? Jak poznać, czy dziecko lub uczeń jest pod wpływem środków odurzających i jakie są rodzaje uzależnień - na te i inne pytania w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach odpowiadał policjant z łaskiej komendy wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Widawie. Szkolenie przeprowadzone zostało z wykorzystaniem walizki edukacyjnej zawierającej imitacje środków odurzających.
- Debata na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z mieszkańcami gminy Sędziejowice Wczoraj w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach łascy policjanci przeprowadzili debatę społeczną dla mieszkańców gminy. Tematem przewodnim był stan bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Radni oraz mieszkańcy zostali zapoznani z aktualnymi zadaniami policjantów, stanem bezpieczeństwa w powiecie, a także ze swoim dzielnicowym.
- Zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych na KMZB! Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też łascy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Półroczne podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łaskim We wrześniu 2016 roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja mająca służyć wymianie informacji między obywatelem a Policją. Od tego czasu w powiecie łaskim naniesionych zostało na mapę 3283 różnego rodzaju zgłoszeń. Wciąż najbardziej popularnymi kategoriami jest przekraczanie dozwolonej prędkości i niewłaściwa infrastruktura drogowa.
- Policjanci na łaskich obchodach Dnia Dziecka Jak co roku łascy policjanci włączają się w działania na rzecz dzieci z terenu naszego powiatu. Tym razem niebieskie stoisko można było spotkać w ramach łaskich obchodów Dnia Dziecka. Podczas pikniku pod nazwą "Słońcobranie”, który został zorganizowany przez Urząd Miejski w Łasku oraz Łaski Dom Kultury, dzieciom towarzyszyły konkursy, gry i zabawy. Nie zabrakło także pogadanek na temat bezpieczeństwa, a także pamiątkowej daktyloskopii.
- Moc policyjnych atrakcji na uroczystościach Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie Wyjątkowe atrakcje przygotowane przez łaskich policjantów czekały na uczestników oraz zaproszonych gości uroczystości związanych z poświęceniem sztandaru oraz nadaniem Zespołowi Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie imienia Armii Krajowej. Dla funkcjonariuszy była to kolejna doskonała okazja, do przybliżenia służby w policyjnym mundurze oraz przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa.
- Straciła prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB Policjanci z łaskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej osobowym Fiatem. 31-latka znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Miejsce, w którym doszło do kontroli, zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli interaktywnej aplikacji, dzięki której każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.
- Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
- To już 200 000 zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Popularność w sieci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie gaśnie. Duże zainteresowanie tym rozwiązaniem ze strony internautów potwierdza nie tylko liczba naniesionych zagrożeń, która w ostatni weekend przekroczyła 200 tysięcy, ale również liczba odsłon strony, która wyniosła 1 mln 700 tysięcy.